بی‌شک همه ما دوست داریم زیبایی و تمیز بودن پوست صورت و بدن را تجربه کنیم. یکی از راه‌های ایجاد این زیبایی، از بین بردن موهای زائد است. روش‌ها و تکنیک‌های مختلفی برای این منظور وجود دارد اما یکی از مؤثرترین آن‌ها، لیزر موهای زائد است. در این روش، از انرژی لیزر استفاده می‌شود تا ساقه و ریشه موها را از بین ببرد و دیگر رشد نکنند. کلینیک ثامن، با بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته و دانش فنی کارشناسان خود، خدمات لیزر موهای زائد را با کیفیت بالا و قیمت مناسب ارائه می‌دهد.

آشنایی با لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد روش حذف موثر و دائمی مو است که با استفاده از پرتوهای نوری تقویت شده (لیزر) برروی موهای زائد انجام می‌شود. پرتوهای لیزر انرژی را به ریشه‌های مشترک در موها منتقل می‌کنند که به عنوان ملکول‌های پیگمانتاسیون شناخته می‌شوند. این فرایند باعث افزایش دمای محلی پوست شده و سبب از بین رفتن ساقه‌های موی زائد می‌شود که در نهایت منجر به کاهش دائمی رشد موها می‌گردد. استفاده از لیزر برای حذف موهای زائد پرسرعت، کارآمد و با تاثیر بالاست. این روش در مراکز زیبایی تخصصی انجام می‌شود و نیاز به چندین جلسه برای دستیابی به نتایج مطلوب دارد. همچنین، لازم است پس از جلسات لیزر، دستورات پیش و پس از درمان را که توسط متخصصان ارائه می‌شود، رعایت نموده تا بهترین نتیجه ممکن به دست آید.

الگوی رشد موها

الگوی رشد موها شامل سه مرحله مهم زیر است:

 1. مرحله آناژن (رشد مو): در این مرحله، موها آغاز به رشد می‌کنند. در این مرحله فولیکول مو رشد کرده و به سوی سطح پوست پیش می‌رود.
 2. مرحله کاتاژن (انتقال): این مرحله به عنوان مرحله میانی معروف است که پس از مرحله آناژن به وجود می‌آید. در این مرحله، رشد مو متوقف شده و فولیکول مو با فشار تا حدی بالا می‌رود.
 3. مرحله تلوژن (استراحت): این مرحله به عنوان مرحله استراحت مو شناخته می‌شود. در این مرحله، مو توسط فولیکول رها شده و دچار ریزش می‌شود. موهای جدید در این مرحله، شروع به رشد می‌کنند و مرحله آناژن جدید آغاز می‌شود. با توجه به الگوی رشد موها، استفاده از لیزر روی موهای زائد می‌تواند با انتقال انرژی تابانده شده از اشعه لیزر به فولیکول موها، موجب توقف رشد موها و کاهش دائمی آن‌ها و در نهایت موجب ریزش موهای زائد و کاهش نمو آن‌ها شود.

از چه زمانی بعد از انجام لیزر موهای زائد شروع به ریختن می‌کنند؟

پس از انجام لیزر موهای زائد، موهایی که تحت تأثیر این جلسات قرار گرفته‌اند، در طی دو هفته پس از انجام اولین جلسه شروع به ریزش می‌کنند. این ریزش تا چهارده روز پس از جلسه لیزر ادامه دارند. این فرآیند اغلب به عنوان پوست کردن موها شناخته می‌شود و یکی از عوارض معمولی پس از انجام لیزر است. در این مدت، موهای ضعیف و شکننده که به دلیل تأثیر لیزر آسیب دیده‌اند، ریزش می‌کنند.

زمان دقیق ریزش موها پس از لیزر موهای زائد

تعداد جلسات لیزر به چه عواملی بستگی دارد؟

تعداد جلسات لیزر موهای زائد به چند عامل مختلف بستگی دارد که عبارتند از:

 1. نوع پوست و مو: نوع پوست و موی شما تعداد جلسات لازم برای کاهش موهای زائد را تحت تأثیر قرار می‌دهد. مثلاً، موهای تیره رنگ روی پوست روشن‌تر بهتر به لیزر پاسخ می‌دهند.
 2. زمان رشد مو: مرحله رشد موها نیز تعیین‌کننده‌ای برای تعداد جلسات لیزر است. بهتر است موها برای انجام لیزر در مرحله رشد باشند.
 3. منطقه درمانی: منطقه‌های مختلف بدن انواع مو و پوست دارند که ممکن است روی تعداد جلسات موردنیاز تاثیر بگذارد.
 4. نوع دستگاه لیزر: نوع و توانایی دستگاه لیزر مورد استفاده نیز در تعیین تعداد جلسات موثر است.
 5. مصرف داروها: استفاده از برخی داروها یا محصولات مراقبت از پوست بر روی تعداد جلسات لیزر تاثیر دارد.
 6. مشخصات شخصی: ویژگی‌های فردی نظیر سن، جنسیت و وضعیت هورمونی نیز تعداد جلسات لیزر را تحت تأثیر قرار می‌‌دهد.

این عوامل به طور ترکیبی تعداد جلسات لیزر موهای زائد را تعیین می‌کنند. برای تعیین دقیق تعداد جلسات مناسب برای شما، بهتر است با پزشک یا متخصص پوست مشورت کنید.

عواملی که روند ریزش موهای زائد را تغییر می‌دهند؟

عواملی که ممکن است روند ریزش موهای زائد را تغییر دهند عبارتند از:

 1. واکنش بدن به داروهای مصرفی: تاثیر داروهای مصرفی بر روی روند ریزش موهای زائد پس از لیزر متفاوت است.
 2. حاملگی و بارداری: وضعیت بارداری باعث تغییرات در روند رشد موها و پاسخ به لیزر می‌شود.
 3. ارثیه و ژنتیک فرد: عوامل وراثتی و ژنتیکی نیز تاثیر زیادی بر روند ریزش موها دارند.
 4. بیماری‌های مرتبط: برخی بیماری‌های زمینه‌ای باعث رشد مجدد موهای زائد شده و موانعی برای کاهش آن‌ها ایجاد می‌کنند.
 5. اپیلاسیون و استفاده از کرم‌ها: انجام اپیلاسیون بیش از حد، استفاده از کرم‌های موبر باعث تحریک رشد مجدد موهای زائد می‌شود.

لازم به ذکر است که با انجام لیزر، تقریبا ۱۵٪ از فولیکول‌های موی زائد از بین می‌روند و به علت این میزان لیزر، روند کاهش موهای زائد نیازمند دوره‌های مکرر و منظم است. برای درمان موهای زائد شش ماه تا یک سال زمان نیاز است. شما برای درمان بهترین نتیجه می توانید به کلینیک ثامن مراجعه کنید.

آیا ریزش موها بعد از لیزر موهای زائد دائمی خواهد بود؟

یکی از اهداف اصلی جلسات لیزر برای حذف موهای زائد، کاهش رشد موها و بهبود دائمی است. هنگامی که انرژی لیزر به فولیکول‌های موهای زائد می‌رسد، این فولیکول‌ها تخریب می‌شوند و قابلیت رشد دوباره موها از طریق آنها کاهش می‌یابد. هرچند که جلسات لیزر ممکن است تا حدی موثر باشند، اما برخی افراد ممکن است نیاز به جلسات تکمیلی داشته باشند تا نتایج مطلوب را به دست آورند. همچنین، تأثیرات ممکن است بستگی به نوع پوست و مشخصات موها داشته باشد. برای اطلاعات دقیق‌تر و بهتر، با متخصص پوست و زیبایی کلینیک ثامن مشورت کنید.

زمان دقیق ریزش موهای زائد پس از لیزر

سخن آخر

با توجه به همه ی این موارد، کلید موفقیت در انتخاب درمان لیزر موهای زائد، اعتماد به تیمی حرفه‌ای و توانمند است. کلینیک ثامن با سال‌ها تجربه و داشتن تجهیزات پیشرفته، به شما فرصتی می‌دهد تا با خیال راحت و اطمینان کامل این مراحل را طی کنید.

با این حال، قابل ذکر است که هر دستگاه لیزر در زمینهٔ خودش دارای نتایج متفاوتی است و همچنین واکنش هر بدن نسبت به لیزر متفاوت است. معمولا، بعد از چندین دوره که طی یک مدت حدود 6 تا 8 هفته انجام می‌شود، اغلب موها به طور دائمی از بین می‌روند.

دقت کنید که برای دستیابی به نتایج مطلوب، شما باید به نظم خود برای رعایت جلسات درمانی لیزر پایبند باشید. به کلینیک ثامن و به دستگاه‌های لیزر مدرن آن اعتماد کنید و مطمئن باشید که با همکاری شما، تیم ما قادر به ارائه نتایج مطلوب خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن